Jak zadbać o łóżko pacjenta leżącego

Opieka nad pacjentem leżącym nie należy do najłatwiejszych. Lista chorób, jakie mogą skazać człowieka na długotrwałe leżenie w łóżku jest bardzo długa. Jest to wielkie wyzwanie i wymaga cierpliwości oraz wytrzymałości psychicznej. Szczególnie jeśli leżąca osoba ma problem z nietrzymaniem moczu. Mimo to wiele osób decyduje się na samodzielną opiekę nad chorym we własnym domu. W tekście poniżej przedstawione są przykłady, jak zadbać o łóżko chorej osoby a co za tym idzie o jej komfort oraz higienę.

Podkład na łóżko

Sytuacja, w której chory nie sygnalizuje sam własnych potrzeb fizjologicznych, jest wyjątkowo problematyczna. Z pomocą przychodzą jednak podkłady na łóżko nieprzemakalne, które świetnie rozwiązują kwestie związane z załatwianiem potrzeb. Na rynku można spotkać je w różnych rozmiarach, co pozwala na indywidualne dopasowanie do łóżka pacjenta. Wykonane są z miękkiego tworzywa, dzięki czemu osoba leżąca może cieszyć się z pełnego komfortu w łóżku. Dla osób z różnymi alergiami znajdą się również podkłady oraz prześcieradła, które są przyjazne dla alergików. Ich główną funkcją jest jednak ochrona materacu przed zabrudzeniami. Taki produkt możemy znaleźć między innymi na stronie sklepu inkontynencja.eu. Posiadają sprawdzone podkłady od renomowanych producentów, które wyposażone są we wkład chłonny oraz zabezpieczają przed zawilgoceniem czy wszelkiego rodzaju zabrudzeniem. Podkłady na łóżko są doskonałym sposobem na to, aby utrzymać łóżko osoby leżącej w nienagannym stanie.

Pieluchomajtki dla dorosłych

Innym sposobem na poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu są pieluchomajtki. Zapobiegają przed przeciekaniem oraz zapewniają uczucie czystości. Jest to bardzo ważne, kiedy pacjent cały dzień spędza w łóżku. Pieluchomajtki są wykonane z oddychających materiałów, co sprawia, że są przyjazne dla skóry. Oprócz tego wyposażone są w system kontrolowania nieprzyjemnego zapachu. Pieluchomajtki posiadają rzepy lub pas biodrowy. Odpowiednio dobrany rozmiar wyklucza przeciekanie moczu. To wszystko zapewnia wyjątkowy komfort i poczucie pewności dla osoby chorej. Dodatkowo chronione jest łóżko oraz materac, dzięki czemu nie ma mowy o rozmnażaniu się bakterii czy ciągłym czyszczeniu.

Sposobów na ochronę łóżka osoby unieruchomionej jest wiele. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniem, które będzie pasować wszystkim, a w szczególności osobie leżącej. Na rynku istnieją podkłady czy pieluchomajtki różnych firm, natomiast lepiej zaopatrzyć się w te, które cechują się wysoką jakością oraz niezawodnością. Wszystko to sprawi, że pielęgnacja osób stale leżących będzie o wiele łatwiejsza.

No Replies to "Jak zadbać o łóżko pacjenta leżącego"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.