Koronka – królowa wśród materiałów do produkcji damskiej bielizny

Bielizna – część garderoby noszona najbliżej ciała, powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, ponieważ decyduje o wygodzie podczas jej noszenia. Z tego też powodu najchętniej kobiety sięgają po bieliznę wykonaną z bawełny, doskonale przepuszczającej powietrze, miłej w dotyku i doskonale dopasowującej się do ciała. I o ile jest to doskonały wybór do noszenia na co dzień, to są sytuacje, kiedy kobieta pragnie poczuć się elegancko i seksownie. Wtedy do akcji wkracza koronka.

Skąd się wzięły koronki i dlaczego tak działają na zmysły

Wyroby, które można określić jako koronkowe, miały swój początek już w starożytnym Egipcie. Trudno byłoby jednak porównać je do tych produkowanych współcześnie. Koronka w damskiej bieliźnie funkcjonuje już od XV wieku, choć wówczas była używana do zdobienia elementów odzieży, które nie były widoczne. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie elegancką bieliznę, wykonaną z innego materiału, niż ona. Koronka kojarzy się w dwojaki sposób – z jednej strony jawi się jako coś niewinnego, a zarazem mocno pobudzającego zmysły. Dlatego właśnie pobudza wyobraźnię mężczyzn. Najczęściej przy produkcji damskiej bielizny wykorzystywane są następujące rodzaje koronek:

  • chantilly
  • gipiura
  • strecz

Jak właściwie dobrać koronkową bieliznę

Bielizna z koronki powinna być dobrana tak, żeby podkreślała atuty sylwetki i jednocześnie maskowała niedoskonałości. Jeśli piersi nie są dużych rozmiarów, a biodra nieco szersze, warto postawić na biustonosz typu push-up, który nie tylko podniesie i powiększy biust, ale pozwoli na zachowanie równowagi między górą, a dołem. Jeśli chodzi o majtki, niekoniecznie wyłącznie stringi pobudzają wyobraźnię. Koronkowe modele fig, zakrywających całe pośladki, optycznie wydłużają nogi i ładnie leżą na biodrach. Ten rodzaj majtek jest szczególnie wybierany przez kobiety, ze względu na wygodę, a koronkowe zdobienia zmieniają je z uniwersalnych w wyjątkowo kuszące. Nie bez znaczenia jest również kolor, jeśli chodzi o damską bieliznę. Kolory potrafią oddziaływać na emocje i są pobudzające. Dlatego taką popularnością cieszy się czerń, utożsamiana ze zmysłowością i tajemniczością.  

No Replies to "Koronka - królowa wśród materiałów do produkcji damskiej bielizny"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.