Oryginalny pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów

Kwiaty wpisały się jako element obowiązkowy na każdą okazję. Są standardem przy niemal każdej uroczystości, gdzie w roli głównej występuje kobieta. Nie inaczej jest w przypadku ślubu. Państwo młodzi wychodzą z kościoła lub urzędu, goście ustawiają się w kolejce, by złożyć życzenia, każdy wręcza pokaźny bukiet, który panna młoda przekazuje zazwyczaj świadkom, by być gotową na przyjmowanie życzeń od kolejnych gości. I kolejnych kwiatów. Czy ten zwyczaj faktycznie jest konieczny? A może są inne sposoby na obdarowanie pary młodej?

Jak pomysłowo zastąpić kwiaty w dniu ślubu

Oprócz kłopotu związanego z odebraniem pokaźniej ilości wiązanek i przetransportowaniu ich do domu, pojawia się kolejny problem. Trzeba gdzieś je umieścić, a najlepiej w osobnym pomieszczeniu, by zapach nie przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. Często państwo młodzi wydają część kwiatów, a i trwałość ich też jest bardzo krótka. Dlatego świetnym pomysłem jest wręczyć w tym dniu coś, co pozostanie na dłużej lub zostanie w odpowiedni sposób wykorzystane. Zdarza się, że to państwo młodzi podejmują decyzję o tym, żeby zamiast bukietów przekazać datek na wybraną instytucję charytatywną, schronisko dla zwierząt lub proszą o prezenty w formie zabawek, które przekażą do wybranego domu dziecka. Jeśli jednak nie ma takiej prośby z ich strony – świetnie sprawdzą się w roli zastępców kwiatów:

  • kupony totolotka
  • pieniądze
  • wino
  • płyty z ulubioną muzyką nowożeńców
  • karty podarunkowe
  • zestawy kawy lub herbaty

Wbrew pozorom, taki prezent nie musi wyglądać wcale nieelegancko. Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów bowiem nie musi być podarowany po prostu w kopercie lub w zwykłej torebce prezentowej. Gustowna skrzyneczka na wino z grawerem, pięknie zapakowana kawa z filiżankami, bukiety wykonane z kuponów totolotka lub pieniędzy wyglądają interesująco i samym wyglądem cieszą oko, ale też dodatkowo mogą wspomóc parę młodą w szansie na wygranie pieniędzy lub, jeśli otrzymają gotówkę, na spełnienie zarówno tych drobnych, jak i nierzadko nieco większych marzeń.  

No Replies to "Oryginalny pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.