Jak leczyć alkoholizm

Walcząc z nałogiem alkoholowym stajemy przed wieloma wyzwaniami. Jak dać sobie z nimi radę? Jak nie dać się towarzyskim zaproszeniom do wspólnych wypadów na tzw. drinka? Temat nie jest łatwy, ale nie niemożliwy.

Leczenie alkoholizmu

Podejmując się wyjścia z nałogu, bardzo często musimy zmienić całe nasze dotychczasowe życie. Chociaż wydaje się to niemożliwym do zrobienia, to warto zastosować kilka metod, które mają dopomóc nam w przezwyciężeniu choroby.

Po pierwsze

Pamiętaj, że uzależnienie to tylko choroba, a z każdej choroby da się wyleczyć. Ważne jest, aby nie odpuszczać i walczyć.

Po drugie

Unikaj towarzystwa z którym często spożywasz alkohol. Zamień takich znajomych na osoby spędzające czas bez używek. Niech to będą osoby,które zajmują się sportem, czytaniem książek, jazdą na motorach itd. itp.

Po trzecie

Rozpisz na kartce wszystkie rzeczy, które wywołują w Tobie smutek i z którymi się zmagasz. Każdego dnia patrz na tą kartkę i szukaj w głowie rozwiązań tych wyzwań. Pytaj znajomych i specjalistów, co oni by zrobili w takich sytuacjach. Nie ukrywaj swoich problemów, myśl o nich zadaniowo, a okaże się że to jedynie wyzwania z którymi zmaga się większość z nas.

Po czwarte

Stosuj się do zaleceń lekarzy. Jeżeli podejmujesz się detoksu organizmu zrób to na całego. Prócz leków, czy elektrolitów zmień dietę za zdrową. Zacznij ćwiczyć. Może kup sobie psa, który będzie twoim towarzyszem spacerów?

Po piąte

Naklej na lodówce listę rzeczy, które chcesz zrealizować do końca roku. Niech będą to małe przyjemności i marzenia, których do tej pory się nie podejmowałeś. Patrz na te plany, wizualizuj je i spełniaj.

Motywacja i znalezienie pozytywnych technik walki z narastającymi emocjami to główny cel terapii. Jednak mogą zdarzyć się i potknięcia. Okazać się może, że jednak kupisz to piwo i napijesz się patrząc na plan działania na lodówce. Wtedy nie należy się poddawać. Jeżeli takie sytuacje będą się powtarzać, warto iść do specjalistów i dowiedzieć się o możliwości leczenia chemicznego. Wszywka Esperal w Opolu specjalista w dziedzinie uzależnień mówi, że wielu pacjentów korzysta z takiego rozwiązania. I nie jest to oznaka przegranej, ale właśnie pokazuje jak mocno ludzie chcą walczyć z uzależnieniem. Pozwalając sobie pomóc w ten sposób, pacjenci zwiększają szansę na szybszy powrót do zdrowia.

Każda choroba jest wynikiem złych wyborów. Jeżeli zatem zechcemy je naprawić, to zawsze znajdziemy chętnych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Wystarczy tylko podjąć decyzję, że chcemy żyć wolni od choroby jaką jest uzależnienie.

 

No Replies to "Jak leczyć alkoholizm"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.