Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Decydując się na pierwszy w życiu tatuaż można mieć wiele wątpliwości, dotyczących nie tylko tego, co ma przedstawiać, ale i tego, na jaki salon się zdecydować i na co trzeba się przygotować. Usuwanie lub pokrywanie starego tatuażu nowym wiąże się nie tylko z dodatkowym, dość sporym wydatkiem, ale i bólem, którego można uniknąć, dokładnie planując zarówno wzór, jak i miejsce, na którym na być wykonany.

Pomocne wskazówki przed wykonaniem pierwszego tatuażu

Przede wszystkim, wybierając motyw, nie należy kierować się tendencjami modowymi, ani propozycjami innych osób. To, co ma powstać na ciele jest indywidualną sprawą i trzeba się dobrze czuć z wybranym tatuażem. Nie mając pomysłu odnośnie wzoru, można skorzystać z bogatego portfolio tatuażysty, który będzie go wykonywał, poszukać inspiracji w Internecie lub chociażby mieć w głowie zarys tego, co chciałoby się wytatuować. Dobre studio tatuażu pomoże zweryfikować te pomysły, dlatego warto wybrać się do niego wcześniej, aby porozmawiać o swoich oczekiwaniach. Aby starannie przygotować się do zabiegu, należy przede wszystkim:

  • Wybrać wzór i miejsce, w którym ma powstać tatuaż
  • Zadbać wcześniej o odpowiednie nawilżenie skóry w tym miejscu
  • Unikać napojów alkoholowych i energetyzujących w dniu wykonania tatuażu
  • Usunąć zbędne owłosienie na ciele
  • Zadbać o luźny ubiór, który nie zaburza krążenia krwi

Tatuażysta również powinien odpowiednio przygotować się do pracy. Dotyczy to głównie dezynfekcji miejsca pracy, sterylizacji narzędzi, czy też zmiany rękawiczek przy każdym kliencie. Igły służące do wykonywania tatuażu muszą być nowe.

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Wychodząc z salonu tatuażu należy wiedzieć, że to jeszcze nie jest koniec. Prawidłowa pielęgnacja powinna trwać do czasu jego wygojenia. Do mycia ciała najbezpieczniej używać żelu przeciwbakteryjnego lub łagodnego mydła w płynie. Tatuaż powinien być natłuszczany maścią z witaminą A. Ważna jest również częsta zmiana opatrunku, ponieważ przy nieodpowiedniej higienie może dojść do rozwoju bakterii, co skutkuje powstaniem stanu zapalnego.

No Replies to "Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.