Jak działają narkotesty

Ślady po spożyciu narkotyków utrzymują się nawet do dwóch tygodni. Istnieją specjalistyczne narzędzia, które wykazują bardzo dużą czułość w wykrywaniu substancji odurzających. Są to narkotesty. Z urządzeń tych skrzętnie korzysta na przykład policja, która bada kierowców na obecność substancji zaburzających funkcjonowanie psychomotoryczne kierowcy.

Jak wygląda badanie narkotestem

Badanie narkotestem przebiega dość szybko: wystarczy zaledwie 8 minut, aby wykryć, czy badany ma we krwi jedną z dość szerokiej grupy substancji, na których wykrywanie zaprogramowane są narkotesty. Substancje to między innymi amfetamina, kokaina, marihuana, a także opiaty i prawie 150 innych substancji. Gdzie kupić narkotesty ? Polecamy: https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty

Narkotesty na ślinę

Osoba poddawana badaniu narkotestem oddaje do pobrania ślinę. Ślina pobierana jest wacikiem i umieszczana w zestawie testowym urządzenia. Następnie, badający lekko potrząsa narkotestem i czeka chwilę, do momentu pojawienia się na odczycie linii, a obok linii: ewentualnej informacji o rodzaju wykrytej substancji. Gdy na narkoteście pojawia się jedynie linia, oznacza to, że w organizmie badanego nie ma żadnej z substancji. Testy tego rodzaju można kupić w takich miejscach jak sklep Alkomaty.net.pl. Oprócz testów na ślinę, istnieją także testy, dla których próbką jest mocz.

Amatorskie badania na obecność narkotyków w organizmie

Przeprowadzanie domowego badania na obecność narkotyków nie wymaga przejścia specjalistycznego szkolenia. Wystarczy odczytanie ulotki dołączonej do opakowania z narkotestem.

Jak zbudowane są testy wykrywające narkotyki

Testy płytkowe produkuje się przy użyciu przeciwciał monoklonalnych, które umieszcza się na płytce razem ze złotem koloidalnym. Jeśli próbka zawiera w sobie substancje, do których wykrywania stworzony został test, złoto koloidalne z przeciwciałami monoklonalnymi złączy się w specyficzny sposób, wykazując linię, która jest dla badającego znakiem, że mamy do czynienia z próbką z zawartością narkotyków.

Jak nie zepsuć wyników badania

Aby badanie było rzetelne, konieczne jest pobranie niezanieczyszczonej niczym próbki. Śliny nie należy dotykać, ani moczyć w innej cieczy przed podaniem do narkotestu. Istotne jest również, aby odczekać odpowiednią ilość czasu od momentu podania próbki do uzyskania wyniku. Nie można też opóźniać momentu odczytania wyniku – wyniki testu po upływie 20 minut są już kompletnie niewiarygodne.

Narkotesty ze śliny

Poza testami ze śliny i z moczu, istnieją narkotesty przeprowadzane z takich próbek jak na przykład włosy. Tutaj jednak trzeba liczyć się z koniecznością wysłania próbki do specjalistycznego laboratorium, co znacznie powiększa koszty przeprowadzanie badania.

No Replies to "Jak działają narkotesty"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.