Uniwersalny prezent

Pomimo tego, że kalendarz pełen jest uroczystości i okazji do wręczania prezentów – począwszy od urodzin, imienin, poprzez Mikołajki, a skończywszy na takich okazjach, jak chociażby ukończenie studiów – to bardzo często mamy problem z wyborem i zakupem odpowiedniego prezentu. W większości przypadków problemem jest nieznajomość upodobań danej osoby i tego, czy dany prezent rzeczywiście jej się spodoba i będzie przydatny w jej życiu. Czy jednak można kupić oryginalne prezenty, które będą prezentami uniwersalnymi? Które sprawdzą się przy każdej okazji?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest niezwykle trudna, gdyż każdy z nas jest inny – ma inne zainteresowania, inne upodobania i prowadzi inny styl życia. O ile jednej osobie mogą podobać się wszelkiego rodzaju bibeloty do postawienia na półce, tak druga będzie fanem wyłącznie rzeczy użytkowych i funkcjonalnych.

Dla obcokrajowca
Wbrew pozorom ciężko o jeden i uniwersalny prezent, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Dokonując jednak pewnego kategoryzowania będzie nam znacznie prościej wskazać konkretne rzeczy, które mogą być dobrym pomysłem na prezent. W przypadku chęci obdarowania obcokrajowca, oryginalnym prezentem będzie z pewnością rzecz związana z naszym krajem – nie musi być ona od razu w biało-czerwone barwy, ale wystarczy, że będzie się kojarzyła z naszym krajem i jego wizytą, np. polski produkt lokalny, bądź rzecz zrobiona w Polsce.

Prezent dla dorosłego?
Jednocześnie uniwersalnym prezentem dla osoby dorosłej może być alkohol (np. dobre wino) czy też książka (tutaj może być jednak problem z doborem odpowiedniej tematyki książki).

No Replies to "Uniwersalny prezent"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.