Sposoby perforacji blach

Co oznacza termin perforacja? To inaczej wykonywanie otworów w materiale w celu spełniania najróżniejszych funkcji. Blachy dziurkowane mogą mieć otwory o wielu kształtach i wielkościach i mogą być rozmieszczone regularnie lub nieregularnie. Perforowane arkusze blachy mają bardzo szerokie zastosowanie w motoryzacji, budownictwie, przemyśle meblowym, rolnym i spożywczym. Jako element architektoniczny świetnie się sprawdzą w aranżacji ogrodów, tarasów i klatek schodowych. Mogą być także atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrz w stylu industrialnym. I to tylko niektóre z zastosowań.

Blachy perforowane – jakie mają zalety?

Blachy z wyciętymi ażurami wykonane są z dobrej jakości materiałów, takich jak stal zwykła, trudnościeralna, żaroodporna, kwasoodporna i nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz czy brąz. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na przeciążenia i cechują się odpornością na rdzę, żrące materiały oraz na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Atrakcyjne wzory perforacji mogą mieć kształt oczek, kwadratów i podłużnych linii. Efektowne rozmieszczenie otworów sprawia, że blachy dziurkowane są bardzo efektownym elementem dekoracyjnym. Dzięki swoim doskonałym właściwościom i oryginalnemu wyglądowi są coraz częściej wybierane przez klientów, i to do różnych zadań.

Blachy perforowane – jakie są sposoby ich perforacji?

Możliwości perforacji jest wiele. Do najważniejszych należy wykrawanie, wiercenie, frezowanie, a nawet metoda laserowa i elektronowa. Najbardziej popularną techniką wytwarzania otworów jest wykrawanie, ponieważ dzięki tej metodzie można bardzo dokładnie wyciąć niemal każdy rodzaj i kształt otworu. Tym sposobem można wycinać ażury na bardzo wielu materiałach, nawet na tworzywach sztucznych, plastikach i gumach. Technika wiercenia pozwala na wykrawanie nawet bardzo małych otworów w bardzo grubych blachach, zaś frezowanie wykonuje się w sytuacji, gdy ażurów – takich jak sita o wąskich szczelinach – nie można wykonać poprzez wiercenie lub wykrawanie. Laser zaś służy do wykonywania precyzyjnych otworów o bardzo małym przekroju średnicy – więcej informacji znajdziesz na: https://www.perfopol.pl/pl/Blachy_perforowane__informacje

Perfopol.pl – producent blachy perforowanej najwyższej jakości

Produkty firmy są nie tylko znakomitej jakości, ale mają także uniwersalne zastosowanie, takie jak min. systemy wentylacji, wiatrochrony czy dźwiękoszczelne obudowy hal lub urządzeń. Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie maszynom, takim jak prasa szeroko perforująca, prasa rzędowa i prasa rewolwerowa oraz operacjom standardowym i dodatkowym oferowane blachy dziurkowane są solidne, trwałe i wytrzymałe i idealnie nadają się do różnych zastosowań.

No Replies to "Sposoby perforacji blach"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.