Profesjonalne alkomaty z atestem

Alkohol i samochód bywają śmiertelnym połączeniem. Prowadzenie pojazdu wymaga stałej czujności, szybkiego podejmowania decyzji i reagowania na zmieniające się okoliczności na drodze. Alkohol, już nawet w niewielkim stężeniu w organizmie, poważnie zaburza zdolność do sprawnego wykonywania wszystkich czynności związanych z kierowaniem autem. Oczywistym jest, że jeśli przed chwilą wstaliśmy od stołu, przy którym wypiliśmy to i owo, to nie powinniśmy wsiadać za kółko. Co jednak jeśli jest poranek dnia następnego? Czy możemy już wsiąść za kierownicę?

Lepiej sprawdź

Metabolizm alkoholu to kwestia mocno indywidualna, przebiega inaczej w każdym organizmie. Zależy od wielu czynników: wagi, płci, rodzaju spożywanych w trakcie picia posiłków, przyjmowanych leków, poziomu nawodnienia. Nawet ten sam człowiek po dwóch podobnie zakrapianych imprezach może trzeźwieć różną ilość czasu. Po wypiciu obfitych ilości procentowych trunków, pozbywanie się alkoholu przez organizm może trwać czasem nie kilka, a kilkanaście godzin. Ośmiogodzinny sen może zatem okazać się niewystarczający, by dojść do stanu pełnej trzeźwości. Tymczasem konsekwencje prowadzenia samochodu „pod wpływem” bywają poważne. Warto wiedzieć, że nawet, jeśli czujemy się dobrze, a do pokonania mamy krótki odcinek drogi, prowadząc w stanie nietrzeźwości popełniamy przestępstwo i rutynowa kontrola może kosztować nas nie tylko utratę prawa jazdy, ale też wysoką grzywnę, czy wręcz zagrożenie karą pozbawienia wolności. Do jednoznacznego stwierdzenia, czy możemy już wsiąść za kółko, nie wystarczy obserwowanie swojego organizmu. Pewną odpowiedź może dać tylko alkomat.

Alkomat dla każdego

Alkomat kojarzy nam się z policją, kontrolą i stresem. A przecież możemy uniknąć tych negatywnych skojarzeń i nerwów związanych z „dmuchaniem w balonik”, jeśli tylko wsiadając za kółko nie będziemy mieli wątpliwości, że jesteśmy trzeźwi. W dzisiejszych czasach alkomaty z atestem są łatwo dostępnymi urządzeniami, które można zakupić w przystępnych cenach, chociażby przez internet. Posiadanie alkomatu nie robi z nikogo alkoholika. Każdemu z nas zdarza się uczestniczyć w spotkaniach i imprezach, na których spożywa się alkohol, a dbałość o to, by sprawdzić następnego dnia swój stan przed przekręceniem kluczyka w stacyjce świadczy o kierowcy wyłącznie dobrze. Tak naprawdę alkomat powinien być obecny w domu każdego człowieka, który ma prawo jazdy i samochód, a przy tym nie jest zadeklarowanym abstynentem. Przy okazji – alkomat może być dobrym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego czy znajomego. Z pewnością, jeśli osoba ta bywa kierowcą i czasem spożywa alkohol, użyje go nie raz i doceni intencje tego, kto ją obdarował – sprawdź alkomaty na: https://www.kalibrujemy.pl/12-profesjonalne-alkomaty-z-atestem

Gdzie kupić alkomat?

Jeśli poważnie rozważamy zakup alkomatu, wybierzmy dobre źródło. Alkomat nie jest zabawką, od jego wskazań zależeć może bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto postawić na ten z atestem. Takie właśnie alkomaty oferuje sklep Kalibrujemy.pl.

No Replies to "Profesjonalne alkomaty z atestem"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.