Niezbędne wyposażenie gabinetu stomatologicznego

By gabinet stomatologiczny mógł sprawnie funkcjonować, musi on być wyposażony w profesjonalny sprzęt dentystyczny, narzędzia oraz inne akcesoria. Do tego jeszcze zachowane muszą być w nim zasady higieniczno-sanitarne, gdyż powinno być to miejsce bezpieczne dla pacjentów. Dlatego ważne jest kompletne wyposażenie gabinetu stomatologicznego, o tym, co powinno się w nim znaleźć, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Punkt centralny gabinetu

Nie można wyobrazić sobie pracy lekarza stomatologa bez fotela dentystycznego. Współcześnie dostępne modele to praktyczne i funkcjonalne urządzenia łączące w sobie zalety kilku aparatów. Nazywane są one unitami stomatologicznymi i składają się z fotela, stolika lekarskiego często też ze stolika asystenta, sterownika nożnego, bloku spluwaczki, lampy zabiegowej, konsoli lekarza z urządzeniami, oraz bloku zasilania. Wspomniana konsola może zawierać między innymi turbinę, mikrosilnik lub dmuchawkę wodno-powietrzną.

Unity takie pozwalają na wygodne, sprawne i bezpieczne wykonywanie wszelkiego rodzaju zabiegów. Wiele tego rodzaju zestawów ma możliwość dodawania nowych modułów w zależności od potrzeb danego lekarza. Warto też wspomnieć, iż są to estetyczne i elegancko wyglądające meble medyczne. Jako że fotel stanowi centralny punkt gabinetu, który najbardziej zwraca na siebie uwagę, warto wybrać model o dużych walorach wizualnych.

Narzędzia i materiały stomatologiczne

Instrumenty medyczne wykorzystywane w stomatologii dzielą się na kilka kategorii. Elementy z każdej kategorii powinny się znaleźć na wyposażeniu profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Są to między innymi narzędzia diagnostyczne, chirurgiczne czy też stosowane podczas wypełniania ubytków. Każde narzędzie ma swoje przeznaczenie i powinno być zgodnie z nim wykorzystywane.
Oczywiście sprzęt stomatologiczny, to nie wszystkie niezbędne elementy w gabinecie dentysty. Bardzo ważne są materiały stomatologiczne takie jak jednorazowe rękawiczki, waciki czy inne tego rodzaju produkty. Wykorzystywane są one praktycznie przy każdym pacjencie i muszą zawsze być pod ręką. Tak samo, jak materiały do wypełnień, czy też inne substancje stosowane w leczeniu uzębienia.

Ważne jest, by w sprzęt stomatologiczny zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych i renomowanych sklepach lub hurtowaniach. Jednym z takich miejsc jest sklep stomatologiczny Marrodent. Jest to znany dostawca wysokiej jakości sprzętu i materiałów stomatologicznych, a także ciesząca się dobrymi opiniami klientów firma o dużym doświadczeniu. Zapraszamy do naszego sklepu: https://sklep.marrodent.pl/

No Replies to "Niezbędne wyposażenie gabinetu stomatologicznego"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.