Jak skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów

Przyczyn wypadania włosów u kobiet może być bardzo wiele. Oprócz dobrze znanego stanu po porodzie, kiedy spada poziom estrogenów, co sprawia, że włosy stają się bardziej osłabione i cieńsze, również wiele schorzeń jest odpowiedzialnych za to, że włosy są w złej kondycji. Poza powodami, na które zwykle nie ma wpływu, włosy mogą również wypadać w wyniku nadmiernego stresu, zmiany klimatu lub po prostu niewłaściwej pielęgnacji. Jak zatem dbać o włosy by były piękne, grube i lśniące?

Witaminy mające zbawienny wpływ na kondycję włosów

Osłabione włosy, które wypadają w znacznie większej ilości, niż ta spowodowana szczotkowaniem i naturalnym stanem fizjologicznym oraz zmiana ich wyglądu, np. są matowe, przesuszone i szorstkie, potrzebują szczególnej pielęgnacji. Aby je wzmocnić, należy dostarczyć im przede wszystkim odpowiednich witamin, takich jak:

 • biotyna
 • witamina B5
 • witamina E
 • krzem
 • magnez
 • miedź
 • żelazo

Naturalnie można uzupełniać ich niedobory poprzez odpowiednią dietę. Jednak niektóre świeżo upieczone mamy, wśród których jeszcze krąży mit diety matki karmiącej, nie zawsze dostarczają swojemu organizmowi potrzebnych witamin, co powoduje jeszcze większe problemy z kondycją włosów. Często też brak czasu, życie w biegu nie pozwala na to, by komponować posiłki tak, aby właściwie zadbać o stan włosów, dodatkowo osłabianych poprzez codzienne stylizacje i nakładanie dużej ilości kosmetyków. Do wypadania włosów mogą też przyczynić się m.in. choroby tarczycy lub anemia. W tym wypadku konieczne jest przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Tabletki na porost włosów – co dają i czy są skuteczne

W przypadku, kiedy zapotrzebowania na witaminy nie są regulowane poprzez dietę, warto sięgnąć po suplementy, które wykonane z naturalnych składników, ziół i witamin uzupełnią te niedobory, zahamują wypadanie i zapewnią stymulację porostu nowych włosów. Ponieważ na rynku dostępnych jest sporo takich produktów, warto zajrzeć na stronę: https://medsense.pl/, gdzie można porównać składy i zalety suplementów pomagających uporać się z problemem wypadających włosów i przeczytać opinie, które z nich okazały się najbardziej skuteczne.

No Replies to "Jak skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.