Oświetlenie w sypialni – jak je wybrać?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce snu, odpoczynku i relaksu. Aby jednak było to możliwe w sypialni stworzony musi być odpowiedni klimat. A do tego potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Czym zatem się kierować wybierając najlepsze oświetlenie do sypialni?

Lampa wisząca w sypialni, czyli jaka?

Jednym z najważniejszych elementów oświetlenia w sypialni jest lampa wisząca. Najczęściej wieszana jest na środku sypialni lub nad łóżkiem. Ważne jednak, aby lampa była delikatna i subtelna. Taki kształt pozwoli na to, aby światło było łagodnie rozproszone, a co za tym idzie, nie męczyło oczu. Dobrym rozwiązaniem może być zatem wybór lampy wiszącej o lekkim materiałowym abażurze. Nie można także zapomnieć o wyborze właściwej żarówki. Najlepiej, aby była to żarówka dająca ciepłe światło, zbliżone do światła dziennego.

Czy żyrandol w sypialni do dobry pomysł?

Alternatywą dla lampy wiszącej może być żyrandol. To idealne rozwiązane w sytuacji, kiedy chce się przełamać stonowaną i konwencjonalną stylizację sypialni. Decydując się na duży żyrandol pamiętać jednak trzeba, że będzie się on dobrze prezentował przede wszystkim w dużych i wysokich sypialniach. Jeśli posiada się dość małą i kameralną sypialnię wówczas żyrandol może nie być najlepszym rozwiązaniem. W takim przypadku żyrandol może przytłoczyć sypialnię. Jeśli jednak postawi się na żyrandol to wybrać należy model dający rozproszone światło. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie równomiernie oświetlone.

Jaka lampka nocna?

Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez lampki nocnej. Wybierając lampę stołową do sypialni pamiętać należy, aby dolna krawędź abażuru umiejscowiona była na wysokości nie większej niż 50 cm od poziomu materaca. Dzięki temu oczy nie będą się męczyć choćby podczas wieczornej lektury ulubionej książki. W przypadku dużej sypialni i dużego łóżka warto jest postawić lampki po obu jego stronach. To znacznie zwiększy komfort. Ciekawą ofertę lampek nocnych można znaleźć na stronie https://www.strefalamp.pl.

A może lampa podłogowa?

Coraz częściej w sypialniach spotkać można się także z lampami podłogowymi. Nie tylko dają odpowiednie światło w sypialni, ale potrafią także zmienić sypialnię wizualnie. Jedną z ich zalet jest fakt, iż potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie.

No Replies to "Oświetlenie w sypialni – jak je wybrać?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.