Projektowanie hal od podstaw

Konstrukcje stalowe dzięki swojej popularności są chętnie wykorzystywane w wielu dziedzinach pracy. Zarówno jako miejsce na poszerzenie zakładu produkcyjnego, magazyn gospodarczy czy obiekt konferencyjny – wszystkie te budowle wymagać będą odpowiedniego przygotowania. Projektowanie hali to etap, na którym można dokładnie ustalić parametry oraz dobór materiałów tak, aby konstrukcja była wytrzymała i odpowiednio spełniał swoją funkcję. Jak się to robi w praktyce?

Na początku ważne są rozmiary i cel

W zależności od rozmiarów, to znaczy długości, szerokości i wysokości przygotowywanej hali dobiera się odpowiednie materiały oraz model konstrukcyjny. Przykładowo dla mniejszych segmentów wykorzystuje się dwuteownik gorącowalcowany z różnymi rodzajami ściągników. Przy halach znacznych rozmiarów lepszym rozwiązaniem okażą się konstrukcje kratowe. Organizując projektowanie hal magazynowych ważnym czynnikiem jest również cel konstrukcji, bo to od niego zależeć będzie czy trzeba dopasować również inne akcesoria. W przypadku magazynów części odpornych na czynniki temperaturowe, wystarczy odpowiednie zabezpieczenie produktów od czynników pogodowych. Niekiedy potrzeba jednak utrzymania odpowiedniego poziomu temperatury, czy w przypadku firmowych obiektów oświetlenia i posadzki, dlatego warto na początku dokładnie określić cel.

Jaki typ konstrukcji?

To również ważne zagadnienie, bo pozwala nam ustalić, czy potrzeba będzie spełnić dodatkowe formalności. W zależności od długości czasu wykorzystania, można używać hale stalowe jako obiekty tymczasowe, jak i stałe. Przy konstrukcjach trwałych trzeba dodatkowo zadbać o pozwolenia budowlane i inne formalności, istnieje również konieczność opracowania projektu fundamentów. Ponadto należy sprawdzić czy grunt pod budowę nadaje się do przygotowania stabilnej konstrukcji – zapoznaj się z naszą ofertą: https://www.kobexstal.pl/pl/oferta.html

Przygotowanie projektu.

Kolejnym etapem jest projektowanie hal stalowych uwzględniając jej parametry oraz wskazówki dostarczone przez odbiorcę. Firma Kobexstal proponuje zróżnicowane warianty statycznych schematów, oraz geometryczne rozwiązania konstrukcji słupów i rygli, zatem można dostosować odpowiedni charakter stelażu konstrukcji do swoich potrzeb. Wykorzystując te zróżnicowane warianty można w sposób ekonomiczny i najprostszy znaleźć optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o projektowanie hali. Decyzja o wykorzystaniu materiałów czy przygotowaniu konstrukcji zgodnie z określoną metodą należy jednak zawsze do inwestora.

No Replies to "Projektowanie hal od podstaw"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.