Jak zamontować blachodachówkę modułową

Jeśli masz w planach wymianę pokrycia dachowego lub budowę domu, której nieodłącznym elementem jest również konstrukcja dachu, koniecznie przeczytaj ten poradnik. Dotyczy od sposobu montażu blachodachówki modułowej, czyli stricte najlepszego poszycia na okap budynku.

Jak wybrać pokrycie dachowe – najlepsza blachodachówka

Przyjęło się, że blachodachówka to jedno z lepszych i przede wszystkich przystępnych cenowo poszyć na dach. Oczywiście tańsza jest blacha trapezowa, ale porównywanie jej z blachodachówka nie ma sensu.

Dlaczego? Ta pierwsza jest nie tylko atrakcyjna pod względem wyglądu, ale i łatwości montażu. Blacha trapezowa natomiast nie posiada żadnych cech szczególnych, oprócz ceny, które mogłyby cię zachęcić do jej zakupu.

Instalacja blachodachówki modułowej

Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję prawidłowego montażu blachodachówki modułowej:

  1. Obrobienie bocznych krawędzi dachu. Montaż pasów nadrynnowych oraz dopasowanie szerokości okapu do wymiarów, które pozwolą zamontować listwę startową. Wymiary dotyczące szerokości nie mogą przekroczyć 250 mm.
  2. Należy precyzyjnie określić odległość pasa od krawędzi obróbki. Jeśli szerokość okapu będzie wyniosła 2,5 cm, to odległość pasa powinna wynosić 25 mm.
  3. Listwę startową trzeba zaczepić o pas nadrynnowy. Po tej czynności, powinniśmy otrzymać szczelinę, która pozwoli na przepływ powietrza i wentylację.
  4. Teraz tą samą listwę musimy zamontować do deski okapowej.
  5. Jeśli wszystkie etapy prac za nami, przychodzi pora na instalację pierwszego arkusza blachodachówki. Trzeba go zawiesić na listwie startowej i pewnie docisnąć. 

W czasie instalacji blachodachówki, nie możemy zapomnieć, by regularnie monitorować, czy arkusze blachy zachodzą na siebie w sposób równy. Nie sposób również pominąć układania blachodachówek w szeregu i kontrolowania, czy ten przebiega perfekcyjnie.

Na koniec, warto sprawdzić poziom siły, z jaką przykręcone zostały wkręty. Ten nie może być zbyt wysoki, ponieważ wtedy dojdzie do wielu mało estetycznych i widocznych odkształceń. Jeśli chcesz zakupić dobry materiał na pokrycie dachu, koniecznie zobacz te blachodachówki  https://glinmet.pl/.

No Replies to "Jak zamontować blachodachówkę modułową"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.