Jak odpowiednio dobrać naszyjnik do dekoltu

Jaki naszyjnik do dekoltów okrągłych, półokrągłych oraz łódek?

Nieumiejętnie dobrana do dekoltu biżuteria może szybko zepsuć nawet najciekawszą stylizację i dodatkowo zaburzyć proporcje górnej części ciała. Warto więc poznać podstawowe zasady dobierania naszyjników do dekoltu aby zawsze wyglądać  perfekcyjnie. Największe możliwości dają nam dekolty okrągłe lub półokrągłe. W zależności od głębokości dekoltu możemy wybierać naprawdę różne modele tej popularnej biżuterii. Przy okrągłym dekolcie blisko szyi polecane są duże i ozdobne naszyjniki, które będą układały się na górnej granicy dekoltu i przykują uwagę do naszej twarzy. Do głębszych dekoltów pasują zarówno okrągłe naszyjniki, bogate kolie jak i podłużne krawatki, wszystko zależy od okazji. Do wieczorowych sukienek z głębokim okrągłym dekoltem wybierzmy coś bardziej okazałego, na co dzień zaś postawmy na delikatniejsze modele np. naszyjniki srebrne, które zawsze pasują do casualowych stylizacji lub delikatne „celebrytki”. Dekolt w kształcie łódki jest dość trudny w noszeniu gdyż ma tendencję do skracania szyi i pogrubiania szczególnie w przypadku Pań o większym biuście. Dlatego też dobrym pomysłem jest dobranie długiego naszyjnika, który wyciągnie sylwetkę.

Co wybrać do dekoltu w szpic a co do gorsetu?

Dekolt w kształcie litery V jest dość wymagającym rodzajem dekoltów podczas wybierania odpowiedniej biżuterii. Przede wszystkim naszyjniki powinny również układać się w szpic, doskonałym wyborem są więc cienkie łańcuszki z wisiorkiem. Naszyjnik nie powinien być zbyt długi tak aby nie wychodził poza linię dekoltu. Źle wygląda również wisiorek znacznie opierający się na biuście, szczególnie nie powinno się popełniać tego błędu przy formalnych i biurowych stylizacjach. Łańcuszek nie powinien być też zbyt krótki gdyż w przypadku takiego dekoltu niepotrzebnie skróci szyję. Sukienki gorsetowe, które odsłaniają dużą część dekoltu i ramiona pozwalają na noszenie okazałych naszyjników i kolii ale również delikatnych okrągłych łańcuszków, szczególnie w przypadku letnich, zwiewnych sukienek.

Koszule i golfy – do nich również nosimy naszyjniki!

Bardzo często rezygnujemy z dodawania naszyjników jeśli zakładamy golf lub koszulę sądząc, że żadna biżuteria się nie sprawdzi. To duży błąd gdyż dzięki odpowiednio dobranemu naszyjnikowi możemy znacznie podkreślić styl i nadać grzecznej koszuli odrobinę charakteru. W przypadku golfów, zarówno tych luźnych i obszernych jak i dopasowanych do ciała, wybierzmy większe i długie modele z ozdobnym wisiorkiem. Ważne jest aby kolorystykę naszyjnika zestawić z golfem na zasadzie kontrastu, tak aby nie zgubił się marszczącym się materiale. Zakładając koszulę na wstępie należy określić jak chcemy ją nosić. Do koszul zapiętych pod szyję doskonale pasują okrągłe naszyjniki o zwartej formie, które wkładamy pod kołnierzyk. Jeśli wybierzemy naszyjnik „z pazurem” to możemy z pozoru nudnej koszuli nadać zupełnie innym wyraz. W przypadku koszul rozpiętych przy szyi wybieramy takie naszyjniki jak przy dekolcie V.

No Replies to "Jak odpowiednio dobrać naszyjnik do dekoltu"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.