Wilgoć to prawdziwy wróg budynków. Powoduje, że szybciej niszczeją, wyglądają mało estetycznie, a powietrze w nich nabiera charakterystycznego zapachu stęchlizny. Nadmierna wilgoć to również przyczyna powstawania pleśni, która zagraża zdrowiu naszych płuc. W takich domach nie powinny przebywać osoby, które mają jakiekolwiek problemy ze swoim układem oddechowym. Każdy, kto boi się nadmiernej wilgoci w swoim otoczeniu, powinien maksymalnie chronić się przed przedostaniem się wody do domu. Dlatego warto poważnie przemyśleć kwestię, jaką jest izolacja starych fundamentów – nawet jeśli chodzi o budynek, który powstał wieki temu.
Kompleksowa izolacja
Izolacja przeciwwilgociowa stanowi najlepszą ochronę przed pleśnią. Przeprowadzenie takiej izolacji składa się z kilku ważnych etapów. Dla starych fundamentów ważne jest dostanie się do ich struktury – najlepiej jest dokonać tego poprzez odkopy przeprowadzone w piwnicy. Potem należy przeprowadzić izolację poziomą i pionową. Izolacja pozioma przy starych fundamentach wymaga często przeprowadzenia tzw. iniekcji krystalicznej. Jest to wcześniejsze dokładne osuszenie budynku i pozbawienie go wszelkich miejsc, które mogłyby prowadzić do powstawania pleśni. Tylko wtedy, gdy konstrukcja będzie wolna od wilgoci, odpowiednia izolacja będzie mogła w pełni chronić budynek. Na każdym etapie stosuje się wysokiej jakości materiały, które posiadają dobre właściwości ochronne przed przedostawaniem się wody.
Zaufany wykonawca to podstawa
Zapewnienie efektywnej ochrony przez izolację przeciwwilgociową zależy w dużej mierze od jakości pracy włożonej w jej wykonanie. Jako że jest to dość spora inwestycja, to poleca się wybór sprawdzonego fachowca, który dysponuje profesjonalną wiedzą oraz latami doświadczenia. Nasza firma Iniekcja Krystaliczna jest właśnie takim godnym zaufania wykonawcą. Realizujemy zlecenia z dziedziny izolacji nowych i starych fundamentów, przeprowadzamy iniekcję krystaliczną oraz izolujemy piwnice. Wszystkich zainteresowanych naszych usługami zachęcamy do kontaktu z nami – przez e-maila lub telefonicznie.
No Replies to "Izolacja przeciwwilgociowa w domu – jak to wygląda"