Transport maszyn i urządzeń przemysłowych nie jest za darmo

Zacznijmy od tego, że oczywiście wszyscy wiedzą, iż za transport (transport maszyn oraz urządzeń przemysłowych) trzeba płacić. Tytuł tekstu ma po prostu za zadanie uświadomić, że czasem zachowujemy się jak byśmy nie mieli pojęcia o sytuacji. Skoro wstęp już za nami to najwyższa pora, aby przejść do tego, co wszystkich interesuje najbardziej – czas powiedzieć o tym jaki jest koszt transportu i urządzeń przemysłowych.

Mowa o sprawie drogiej i skomplikowanej

Mimo tego, że temat dotyczy tylko i wyłącznie kosztu, nie sposób nie pochylić się nad tym jak wygląda przenoszenie maszyn. Niemniej, wiadomo, że możemy przyjąć wyłącznie ogólny pogląd. W końcu rozmiary maszyny przemysłowej mają duże znaczenie – w zależności od rozmiarów konieczna może być specjalistyczna wiedza i specjalistyczny sprzęt. Jeżeli chodzi o koszt, również nie jesteśmy wstanie dokładnie powiedzieć o wszystkim. Ma to związek z tym, że na koszt transportu wpływa mnóstwo zmiennych, wśród których można znaleźć chociażby gabaryty towaru, wagę oraz rzecz jasna odległość. Na pewno też musimy mieć świadomość, że wycena zawsze będzie indywidualna, gdyż każda maszyna jest inna. Niemniej, dzięki danym zbieranym przez serwis Clicktrans.pl możemy pokusić się o przedstawienie średnich cen za kilometr.

Co najdroższe?

Na początek skupmy się na transporcie, który ma miejsce na terenie naszego kraju. Gdybyśmy mieli przedstawić średnią cenę wszystkiego łącznie, należałoby powiedzieć o 1,28 zł/km. Najdroższy jest transport tokarki. Transport tokarki kosztuje od 1,29 do 2,99 zł/km. W dalszej kolejności jest transport maszyny wulkanizacyjnej oraz stolarskiej. Tutaj ceny mieszczą się w przedziale 0,84-2,93 zł/km. Dalej mamy transport lady sklepowej, chłodniczej itp. – ceny wahają się od 0,56 do 1,33 zł/km. Na koniec jest transport frezarki – ceny od 0,45 do 0,98 zł/km.

Przejdźmy teraz do przejazdów zagranicznych. Skupmy się na Wielkiej Brytanii oraz Niemczech – to właśnie te kierunki są najczęstsze. Zacznijmy od Niemiec. Biorąc pod uwagę transport na trasie Niemcy – Polska możemy powiedzieć o średniej cenie na poziomie 0,95 zł/km. Jeżeli chodzi o konkretne transporty – w przypadku maszyn typu oklejarka, okleiniarka ceny wahają się od 0,38 do 3,38 zł/km. Gdyby transport miał dotyczyć frezarki to ceny wahają się od 0,42 do 0,66 zł/km. To byłoby na tyle, co do Niemiec, czas przejść do drugiego z najpopularniejszych kierunków – Wielka Brytania.

Biorąc pod uwagę transport maszyn takich jak maszyny montażowe czy maszyny poligraficzne – średnia wynosi 0,70 zł/km. Z kolei przy transporcie spawarki możemy powiedzieć o cenach w przedziale 0,17-0,29 zł/km.

W taki sposób powiedzieliśmy już sobie na temat wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z cenami. Krótko mówiąc – czas dokonać podsumowania. Pamiętajcie, transport maszyn to sprawa dość skomplikowana i trudno jest jednoznacznie określić jak wiele może kosztować transport. Niemniej, przytoczone w tekście dane powinny być bardzo dobrą wskazówką. Można powiedzieć, że dzięki nim wiadomo, na co należy się przygotować.

No Replies to "Transport maszyn i urządzeń przemysłowych nie jest za darmo"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.