Przebarwienia – odwieczny problem skóry

Wiele z nas, kobiet, uwielbia leżakować na słońcu Nasza strefa klimatyczna nie zachęca do takich praktyk przez większość roku, więc tym bardziej latem ruszamy na plaże. Coraz częściej jednak dopiero po sezonie urlopowym przypominamy sobie, że tak wyczekiwane i uwielbiane promienie słoneczne powodują przebarwienia. Częściej dzieje się to oczywiście u kobiet, bo nasza skóra jest delikatniejsza niż skóra mężczyzn. (Panowie, nie obrażajcie się. Tak po prostu jest.) Już nie tylko blizny i przebarwienia po trądziku są powodem do walki z tymi defektami skóry. Słońce również może „przysłużyć” się nam przy powstawaniu problemów z przebarwieniami czy nawet bliznami.

Jeżeli zapomnimy dobrze zabezpieczyć naszą skórę przed długim przebywaniem na słońcu, z czasem na własne oczy dojrzymy tego efekty.
Różne są przyczyny oraz sposoby radzenia sobie z takimi problemami. Czasami powodem jest po prostu zapomnienie, że jakiegoś kosmetyku nie powinnyśmy używać przed wyjściem na słońce. Gorzej jest, jeżeli nagminnie zapominamy o używaniu kremów i balsamów z filtrami ochronnymi. Powstałe wtedy przebarwienia i blizny mogą być trudne i żmudne do usunięcia. Takie zapominanie może spowodować, że pozostałą część roku będziemy walczyć o odzyskanie zdrowej i bezproblemowej cery, co czasami może okazać się nie do końca wykonalne.

Wiele firm oferuje kremy i balsamy na blizny i przebarwienia po trądziku. Tak samo sporo kosmetyków jest dedykowanych do walki z przebarwieniami posłonecznymi. Ich podstawą najczęściej bywa złuszczanie albo wybielanie skóry. Możemy również udać się do salonu kosmetycznego na fachowe i bardziej inwazyjne zabiegi, które pomogą nam pozbyć się niechcianych defektów skóry. Niezależnie który z tych sposobów wybierzemy, warto pamiętać o jednej sprawie: chrońmy swoją skórę przed promieniami słonecznymi, które łatwo mogą ją uszkodzić. Dbajmy o nią stosując filtry ochronne nie tylko latem. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” tutaj sprawdza się doskonale i warto o tym pamiętać zanim udamy się w kolejnym sezonie na plażę.

No Replies to "Przebarwienia - odwieczny problem skóry"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.