Nowoczesne rozwiązania stomatologiczne

Implanty zębowe zakłada się po to, aby uzupełnić ubytki w naturalnym uzębieniu u pacjenta. Odpowiedni implant stomatologiczny powinien przede wszystkim być wytrzymały, funkcjonalny, a także nie wyróżniać się na tle innych zębów.

Bardzo ważne jest to, aby implantami zajmował się doświadczony stomatolog, który posiada odpowiednie umiejętności oraz kompetencje.
Sam implant zębowy jest to sztuczny korzeń, wszczep, który to jest wykonany z tytanu. Wielkość takiego implanta jest taka sama, jak naturalnego korzenia. Taki implant stanowi podstawę do umieszczenia sztucznego zęba. Na implancie zostaje zamocowany następnie korona protetyczna, a więc sztuczny ząb. Koronę zakłada się w przypadku braku uzębienia, lub też w celu zabezpieczenia słabego, naturalnego zęba.

Obecnie stomatologia praktykuje takie rozwiązania, jak: korony metalowe, korony akrylowe. W przypadku koron metalowych są one zrobione z różnych stopów metali. Ich poważną wadą jest to, że są one mało estetyczne, ponieważ nie są nawet w zbliżonym odcieniu do naturalnych zębów. Z kolei korona akrylowa jest zrobiona z akrylu, który już jest w naturalnym kolorze zębów.

Reklama: sprawdź zabiegi na stomatologia-impla.pl/implanty/

Zabieg wszczepienia takiego implanta jest dosyć skomplikowany. Na początku wszczepia się taki implant, następnie wkręca się śrubę gojącą, a później mocuje się sztucznego zęba. Taki proces wstawiania implanta składa się z wielu etapów, które muszą być przeprowadzane przed doświadczonego stomatologa, który posiada odpowiednią wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn utraciły naturalne uzębienie lecz nadal chcą mieć zapewnione uczucie komfortu oraz estetyczny wygląd.

No Replies to "Nowoczesne rozwiązania stomatologiczne"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.