Moja kanapa dostanie drugie życie

Moda na bycie ekologicznym nie ustaje. Wszyscy już wiemy, że powoli zasypują nas śmieci. I nie chodzi tu tylko o plastik. Za dużo nowych ubrań, za dużo nowych sprzętów, za dużo zabawek i innych zupełnie nam niepotrzebnych rzeczy. Choć minimalizm podobno wychodzi już z mody, to zastanówmy się, czy nie jest to czasem słuszna idea, która powinna być jednak dalej kultywowana.

Z sentymentem wspominam pierwszą zakupioną wspólnie z przyszłym mężem kanapę. Postawiliśmy na porządnym mebel, który miał nam służyć jak najdłużej. Jako że lubimy jasne wnętrza, kupiliśmy solidną, z drewnianymi wstawkami, jasnobeżową kanapę. Łatwo się domyślić, że nie trzeba było długo czekać na pierwszą plamę. Owszem, próbowałam usunąć plamę po czerwonym winie domowymi sposobami, ale bezskutecznie. Z całkowitym przekonaniem zaczęłam więc sprawdzać ceny prania tapicerki meblowej w okolicy. Okazało się, że wcale nie jest to tak duży koszt, a efekty są zdecydowanie lepsze. Po kilku latach zdecydowaliśmy się już z mężem na zmianę tapicerki na nieco ciemniejszą. Mieliśmy już syna, który szczególnie upodobał sobie włażenie i złażenie z naszej sfatygowanej już kanapy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Kanapa stała się ciemnozielona, ale wcale nie czystsza. I wtedy, mimo że rozważałam zakup nowego mebla, to jednak ponownie sprawdziłam, jakie są ceny prania tapicerki meblowej i znów skorzystałam z tego typu usługi, bo uznałam, że te pieniądze lepiej wydać na wspólne wakacje.

Ta kanapa jest z nami już 18 lat. Jako że przed laty nie zdecydowaliśmy się na modny w danej chwili mebel i postawiliśmy na elegancką klasykę, znajomi, którzy nas odwiedzają, pytają skąd mamy taką świetną kanapę. Te słowa uznania spowodowały, że nim zdecyduję się na zakup nowego mebla, sprawdzam najpierw, jakie są ceny prania tapicerki meblowej. A wtedy wybór jest już dość prosty. Tak, mamy w planach znów całkowitą zmianę tapicerki, ale ta butelkowa zieleń jeszcze nie wszystkim się znudziła.

No cóż, sklepy meblowe raczej na nas nie zarobią, ale dużo bardziej podoba nam się świadomość, że nie zaśmiecamy ziemi kolejnymi, tak naprawdę niepotrzebnymi, meblami.

No Replies to "Moja kanapa dostanie drugie życie"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.