Jakie zastosowanie znajdują baterie OPzS

Mało kto wie, że historia produkcji baterii, w których stosuje się ciekły elektrolit liczy już ponad 100 lat. Doświadczenie, jakie ludzkość zdobywała przez cały ten czas, nie pozostaje bez wpływu na dzisiejsze osiągnięcia technologiczne. W obecnych czasach baterie OPzS są powszechnie dostępne i nigdy wcześniej nie były tak niezawodne i tak tanie. Jeżeli do tych dwóch zalet dodamy długą żywotność to otrzymamy produkt niemal idealny.

Gdzie stosowane są baterie OPzS

Baterie z ciekłym elektrolitem stosowane są praktycznie wszędzie. Znajdziesz je w transporcie, przemyśle energetycznym i górniczym, w szpitalach, a nawet w swoim telefonie komórkowym i laptopie. Stały się nieodzowną częścią naszych czasów i nie prędko zacznie zanosić się na jakiekolwiek zmiany.

Charakterystyka baterii z ciekłym elektrolitem

Główną przewagą baterii OPzS nad bateriami i akumulatorami żelowymi jest ich „otwarta” budowa. Ze względu na bezpośredni dostęp do elektrolitu umożliwiają łatwą diagnostykę. Za sprawą możliwości dolania elektrolitu pozwalają wyeliminować zjawisko wysychania. Ma to bezpośredni wpływ na mniejszą awaryjność i dłuższą żywotność.

Co zmieniło się na przestrzeni lat w bateriach

Jednym z największych przełomów było wyeliminowanie częstej konieczności dolewania wody(uzupełniania jej ubytków) za sprawą korków rekombinacyjnych. Pozwoliło to znaczne zmniejszenie kosztów obsługi i oszczędność czasu. Wspomniane korki rekombinacyjne występują w dwóch wersjach – dwudrożnej i standardowej. Baterie przed wysłaniem do użytkownika końcowego przechodzą przez fazę testów wykonaną przez producenta. Gwarantuje to pełne zadowolenie.

Pojemności, napięcia i inne cyferki

Kolejną rzeczą przemawiającą za bateriami OPzS jest ich wszechstronność i bogaty wybór na rynku, nie tylko pod kątem zastosowania, ale również oferowanego napięcia, pojemności. Różni je także częstotliwość dolewania elektrolitu, okres bez dolewania może wynosić od kilku miesięcy do nawet kilkunastu lat. Baterie OPzS zamówisz u producenta: https://www.bater.pl/bater-baterie-klasyczne-rezerwowe-opzs-classic-optima-perfect-opzs-blok/

Podsumowanie

Jak widzisz baterie z ciekłym elektrolitem mają kilka rzeczy, którymi zdecydowanie przeważają nad bateriami żelowymi. Ich różnorodność parametrów i zastosowania skłania do refleksji pod kątem wyboru idealnego zastosowania dla siebie. Polska firma Bater zajmuje się produkcją i dystrybucją wszelkiej maści baterii OPzS. W swojej ofercie posiada mnóstwo rodzajów baterii które różnią się parametrami i możliwością zastosowania. Przebierając przez jej kolejne produkty z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

No Replies to "Jakie zastosowanie znajdują baterie OPzS"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.