Jaki wybrać antywirus na komputer

W dobie postępu cyfryzacji i technologii komputerowej nie trudno również o przykłady ingerencji hakerów w systemy naszych komputerów. Sieć internetowa jest wręcz przepełniona różnego rodzaju wirusami i programami szpiegowskimi, które mogą wykraść informacje o nas, o naszej firmie, czy zablokować pracę systemu. Dlatego tak ważna jest ochrona antywirusowa, na którą w pierwszej szczególności powinniśmy zwrócić uwagę po uruchomieniu sprzętu. Wielu jednak zastanawia się, jak dobrać odpowiedni antywirus?

Czy antywirus jest mi potrzebny?

Wiele osób nadal zastanawia się, czy w ogóle korzystać z tego typu oprogramowania. Przecież żadnych podejrzanych stron na co dzień nie odwiedzamy, wchodzimy wyłącznie na szyfrowane linki w których wymagane jest uzupełnienie danych. Po co więc wydawać pieniądze na program, który się nie przyda skoro ochrona komputera jest zbędna?
Takie myślenie może jednak przynieść bardzo poważne konsekwencje. Wirusy roznoszą się praktycznie wszystkimi drogami, zarówno poprzez wiadomości na Facebooku, kliknięcie w reklamę na ulubionym serwisie informacyjnym, a nawet korzystanie z pożyczonej pamięci pendrive może być powodem zainfekowania systemu. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, skutki działania wirusów mogą być opłakane, czy zatem opłaca się ryzykować?

Płatny czy bezpłatny software?

Ilu użytkowników, tyle opinii dotyczących tego który model licencjonowania oprogramowania jest lepszy. Prawdą jest jednak, że nawet pozornie najlepsze darmowe oprogramowanie działa mniej wydajnie niż komercyjne wersje. Przede wszystkim w darmowych aplikacjach znacznie rzadziej aktualizowana jest baza wirusów, dzięki temu program podczas skanowania może pominąć nieznane zainfekowane aplikacje. Zwykle również darmowy program nie posiada bardziej zaawansowanych opcji dotyczących choćby zmianę ustawień kontroli rodzicielskiej, zapory sieciowej, czy optymalizacji systemu by polepszyć jego sprawność. Pod tym względem znacznie atrakcyjniejsze są komercyjne wersje programów antywirusowych – my polecamy: https://www.kaspersky.pl/antivirus

Na szczęście jest Kaspersky…

Jednym z najczęściej polecanych przez internautów programem do ochrony antywirusowej jest produkt firmy Kaspersky. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu nasz komputer może mieć zapewnioną stałą ochronę w czasie rzeczywistym. Program skutecznie wyłapuje i dezaktywuje nawet najtrudniejsze do wykrycia konie trojańskie. Posiada również szereg dodatkowych funkcji wspierających wydajność komputera, blokujących malvare i programów szpiegowskich czy pomagających użytkownikowi w dostosowaniu ustawień i ograniczeń korzystania z sieci. Proste, ale jakże rozbudowane narzędzie dostępne jest w komercyjnej wersji do użytku domowego jak i dla firm.

No Replies to "Jaki wybrać antywirus na komputer"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.