Jak rozpocząć walkę o trzeźwość? – detoks alkoholowy

Miliony aktywnych alkoholików pragnie przestać trwać w nałogu. Niestety nie potrafią odstawić trunku, piją mimo woli w obliczu strachu o to, co stanie się z organizmem oraz życiem na trzeźwo. Tym samym godzą się na przedwczesną śmierć. Tymczasem istnieje dobry i bezpieczny sposób, dzięki któremu można skutecznie odstawić alkohol i rozpocząć terapię. Wystarczy zgłosić się na detoks alkoholowy.

Detoks alkoholowy – na czym polega

Detoksykacja organizmu alkoholika polega na odtruciu ustroju z etanolu oraz dożylnemu uzupełnieniu niezbędnych witamin, soli mineralnych oraz wody. Cały zabieg trwa kilka godzin i jest przeprowadzany pod okiem specjalistów. Jeśli to potrzebne, podaje się choremu dodatkowe leki.

Detoksykacji może się poddać każdy – nie tylko osoba uzależniona. Jeśli spożywaliśmy alkohol i czujemy się źle, również możemy skorzystać z takiego zabiegu. 

Dla alkoholika odtrucie alkoholowe ma szczególną wartość – ratuje mu życie. Przede wszystkim:

  • usuwa trujący etanol
  • ratuje organizm przed ustaniem podstawowych czynności życiowych
  • łagodzi objawy zespołu odstawiennego
  • staje się bardzo dobrym wprowadzeniem do terapii antyalkoholowej, na którą należy się zgłosić w stanie trzeźwym
  • wstępnie regeneruje organizm
  • pomaga przerwać ciąg alkoholowy, czego uzależniony nie jest w stanie zrobić sam

Detoks alkoholowy – co dalej

O tym, jak przeprowadza się detoksykację alkoholową w sposób profesjonalny i jak to wygląda „od kuchni”, można przeczytać tu https://leczenieuzaleznienia.pl/detoks-alkoholowy/

Jak wygląda życie po detoksie? Warto wiedzieć, że sam detoks alkoholowy nie jest sposobem leczenia nałogu. Niemniej stanowi on nieodzowny i konieczny element rozpoczęcia terapii alkoholowej. Aby podjąć adekwatne działania, należy pozostać w trzeźwości, a tylko w ten sposób osoba uzależniona jest zdolna ją osiągnąć. To zielone światło daje możliwość do rozpoczęcia natychmiastowej psychoterapii, bądź zaaplikowania wszywki alkoholowej.

Warto wspomnieć, że wychodzenie z nałogu po przejściu detoksu jest o wiele łatwiejsze, gdyż chory łagodnie odczuwa lub przestaje doświadczać ciężkich następstw zespołu abstynencji alkoholowej.

 

No Replies to "Jak rozpocząć walkę o trzeźwość? - detoks alkoholowy"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.