Jak dobrze wyposażyć kuchnię

Wybór dobrej armatury kuchennej ma szczególne znacznie w przypadku, gdy pomieszczenie to jest wyjątkowo często używane i gotowanych jest w nim sporo potraw. Odpowiednia bateria musi więc spełniać szereg ważnych funkcji. Odpowiada za wygodne mycie naczyń oraz opłukiwanie owoców, warzyw czy mięsa, a także przydaje się do napełniania czajnika, konewki lub zróżnicowanych pod względem wielkości garnków. Dlatego w kuchni najlepiej sprawdza się armatura kwasoodporna z różnymi usprawnieniami.

Obecnie bardzo modne są wysokie baterie, posiadające zawieszoną wylewkę wyciąganą. Tego typu modele nie nadają się jednak do wszystkich kuchni, ponieważ muszą być idealnie dopasowane do wymiarów oraz kształtu zlewozmywaka. Aby zakupić wysoką baterię, należy odwiedzić oferujący osprzęt taki, jak armatura nierdzewna sklep.

W dużych zlewach z szeroką, kamienną lub metalową obudową najlepiej sprawdzają się ruchome wylewki. W małych mogą one być dość kłopotliwe z powodu rozchlapywania wody na wszystkie strony. Wówczas konieczne jest wycieranie blatu wokół zlewozmywaka praktycznie po każdym użyciu.

Duże znaczenie ma również odpowiednie dobranie kąta obrotu wylewki do baterii klasycznej. Odpowiednie baterie sprzedaje każda oferująca osprzęt taki jak armatura nierdzewna hurtownia. W przypadku dużego lub dwukomorowego zlewu, konieczne jest posiadanie kranu z bardzo dużym kątem obrotu, sięgającego nawet stu osiemdziesięciu stopni. Dzięki temu strumień może sięgnąć w każde miejsce, a samo użytkowanie kuchni jest znacznie wygodniejsze.

No Replies to "Jak dobrze wyposażyć kuchnię"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.