Drobny sprzęt do gabinetu okulistycznego

Wyposażenie profesjonalnego gabinetu okulistycznego to nie tylko aparatura diagnostyczna, taka jak ultrasonografy czy też lampy szczelinowe. W przeważającej większości są to drobne elementy, które jednak są niezbędne do wykonywanej pracy lekarza okulisty. W dzisiejszym artykule opiszemy poszczególne kategorie tego rodzaju drobnych instrumentów medycznych.

Wykrywanie wad wzroku – soczewki i tablice

Dla wielu osób pierwszy kontakt w życiu z okulistą to badanie wzroku, gdy pojawiają się jakieś nieprawidłowości w widzeniu. Do wykrywania wad wzroku stosuje się specjalistyczne soczewki, dzięki którym możliwe jest dokładne zbadanie oraz określenie rodzaju refrakcji oka.
Wszyscy dobrze znamy tablice stosowane przy badaniach okresowych lub podczas rutynowych wizyt lekarskich. One także stanowią narządzie pracy lekarza okulisty. Jednak poza typowymi podświetlanymi modelami, stosowane są także inne ich rodzaje. Do wykrywania zaburzeń związanych z prawidłowym rozpoznawaniem barw wykorzystywane są tablice Ishihary. Natomiast badanie widzenia przestrzennego wykonuje się za pomocą tablic z sterotestami. Najbardziej rozpowszechniony ich rodzaj to tak zwany sterotest Mucha z symbolami LEA.

Sprzęt okulistyczny wykorzystywany w zabiegach medycznych

W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegów w celu poprawy widzenia lub po to, by zniwelować dyskomfort. Lekarz może dokonywać aplikacji zatyczek do kanalików łzowych, czy też przeprowadzać bardziej skomplikowane procedury, jeżeli dysponuje salą zabiegową. Dlatego też sprzęty takie jak soczewki wewnątrzgałkowe czy też opatrunki pooperacyjne powinny znaleźć się na wyposażeniu tego rodzaju gabinetu.
Warto pamiętać, iż drobny sprzęt okulistyczny musi spełniać rygorystyczne wymogi. Musi być także wykonany z odpowiednich materiałów, które są bezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Dlatego też zaopatrując się w tego rodzaju asortyment, warto zwrócić uwagę na jakość i wybierać towar pochodzący od sparzonych producentów – polecamy ofertę firmy MDT: https://www.mdt.pl/15,drobny-sprzet-okulistyczny

Gdzie znaleźć sprzęt godny zaufania

Doskonałym miejscem na zakup tego rodzaju wyposażenia jest sklep MDT. Firma ta od wielu lat specjalizuje się w zaopatrywaniu gabinetów oraz placówek medycznych w profesjonalne urządzenia, oraz akcesoria okulistyczne.
Zalety takie jak bogata gama produktów, znane marki, najnowsze rozwiązania techniczne to tylko niektóre z zalet wymienianych przez zadowolonych klientów. Warto zatem zapoznać się z ofertą tego sklepu i wybrać drobny sprzęt okulistyczny do swojego gabinetu.

No Replies to "Drobny sprzęt do gabinetu okulistycznego"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.