Domowe sposoby na rozluźnienie mięśni karku i ramion

Kręgosłup, a szczególnie jego szyjny odcinek jest bardzo delikatnym narządem w organizmie człowieka. Co prawda, odpowiednia budowa oraz wykorzystanie nakładających się na siebie kręgów zapewnia mu stabilną konstrukcję i wytrzymałość, jednak nieustannie narażony jest on na przeciążenia. Niewłaściwa postawa, stojąca, lub siedząca praca a także dodatkowe kilogramy powodować mogą w dłuższej perspektywie problemy z kręgosłupem oraz dotkliwy ból karku i ramion. Są jednak sposoby, na codzienne dbanie o nasze ciało z wykorzystaniem domowych metod.

Poduszka masująca i usprawniająca organizm

Dobrym rozwiązaniem wspomagającym rozluźnienie mięśni i odciążenie kręgosłupa jest poduszka masująca. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu sprzęt jest w stanie w pełni zastąpić profesjonalnego masażystę. Sklepy udostępnić mogą zróżnicowane rodzaje poduszek masujących o określonych funkcjach, dzięki temu znacznie łatwiej dopasować jest model do indywidualnych potrzeb. Sprzęt posiada urozmaicone techniki masażu: często stosowanym sposobem relaksacji ciała wykorzystywanym przez klientów jest masaż ugniatający lub wibracyjny.

Sztywne mięśnie wymagają rozgrzewki

Ze względu na unikalny kształt kręgosłupa, producenci poduszek zaprojektowali produkty w taki sposób, by doskonale dopasowywał się on do ciała klienta. Daje to gwarancję skuteczności masażu oraz doskonałego relaksu. Wiele urządzeń wzbogaconych jest również o opcję rozgrzewania pozwalającą jeszcze efektywniej rozkurczyć napięte mięśnie szyi i bark oraz poprawić krążenie w ciele. Poduszka wykorzystuje metodę ogrzewania podczerwienią, która jest w pełni bezpieczna dla zdrowia człowieka.

Masaż Shiatsu – nie tylko dla relaksu

Poduszki masujące Casada zwykle posiadają również tę starodawną japońską technikę masażu. Wykorzystuje ona metodę akupresury dzięki której usprawnia działanie ciała odblokowując przepływ energii w organizmie. System skutecznie rozluźnia napięcie i powoduje oczyszczenie organizmu z dotkliwych bólów. Dzięki odpowiedniemu kształtowi poduszki, możliwe jest jej wykorzystanie nie tylko do masażu szyi oraz barków. Masażer karku i ramion z powodzeniem usprawni działanie również naszych stóp, części brzusznej oraz pośladków. Istnieje także możliwość zamówienia specjalnych poduszek dla osób walczących z dotkliwymi bólami szyi. Są one przygotowane z wykorzystaniem specjalnego dopasowanego profilu gwarantującego dokładny masaż kręgów szyjnych. Metoda Shiatsu świetnie niweluje napięcia, a dzięki charakterystycznej delikatności przeprowadzonego masażu oraz jego skuteczności jest bardzo popularną metodą relaksu.

No Replies to "Domowe sposoby na rozluźnienie mięśni karku i ramion"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.