Dlaczego białe meble są w modzie

Białe meble uznawane są za ponadczasowe i od wielu lat ich popularność nie słabnie. Pojawiają się w katalogach wnętrzarskich zarówno mniejszych lokalnych producentów jak i designerskich marek. Wśród białych mebli znaleźć można projekty typowo nowoczesne, ale także utrzymane w stylu skandynawskim, klasycznym, angielskim, francuskim czy retro. Są chętnie wybierane do salonów, sypialni i pokojów dziecięcych. Od kilku sezonów bardzo popularne są także kuchnie, gdzie białe szafki zestawiane są z dębowymi blatami i kolorowymi dodatkami.

Dlaczego białe meble wciąż są modne i za co tak bardzo je lubimy?

Po pierwsze: dlatego, że optycznie powiększają przestrzeń

Białe meble w niewielkich pomieszczeniach powiększają wizualnie przestrzeń, a w dużych efektownie ją uwydatniają. Sprawiają, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i jasne. Odciążają optycznie stylizacje, czyniąc je lżejszymi, co szczególnie przydatne jest w lokalach o małym metrażu i niedużej wysokości stropów.

Po drugie: dlatego, że łatwo dopasować do nich dodatki

Białe meble tworzą neutralną stonowaną bazę, którą bez trudu da się uzupełnić o różnego rodzaju dodatki. Można łatwo zmieniać je – w zależności od nastroju, nowych inspiracji czy pory roku – do bieli pasuje doskonale szerokie spektrum barw, faktur i deseni. Proste białe umeblowanie może stworzyć świetne tło do aranżacji w stylu boho, by wkrótce potem poddać się bezproblemowej przemianie we wnętrze ze skandynawskim zacięciem.

Po trzecie: dlatego, że są bardzo uniwersalne

W przypadku białych mebli ewentualny problem z dopasowaniem umeblowania i stolarki drzwiowej, okiennej oraz podłogi rozwiązuje się sam. Do bieli pasują wszystkie gatunki drewna, zarówno rodzimego, jak i egzotycznego. Białe meble dobrze korespondują też z białą i kremową stolarką oraz z różnymi wybarwieniami płytek podłogowych i ściennych.

Po czwarte: dlatego, że łatwo utrzymać je w czystości

Zabrudzenia na jasnych meblach są bardziej widoczne, dlatego przeciętny użytkownik częściej je czyści. Regularnie sprzątane meble są bardziej zadbane i nie potrzebują mocniejszego doczyszczania specjalnymi środkami. Co więcej, ciemne meble szybciej przyciągają kurz.

Po piąte: dlatego, że dobrze wpływają na samopoczucie

Biel to kolor kojarzony ze spokojem, odprężenie i harmonią. W koloroterapii barwa biała uznawana jest za antydepresyjną, ochronna i wzmacniającą wszystkie funkcje życiowe. Przypisuje się jej zdolność poprawiania nastroju. Nie męczy też i nie obciąża ludzkiego wzroku.

Zapraszamy na zakupy http://www.sklep.akord.net.pl

No Replies to "Dlaczego białe meble są w modzie"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.