Tablice emaliowane – cechy i zastosowanie

Tablice emaliowane towarzyszą nam na każdym kroku: w postaci godła państwowego, szyldu kawiarni, nazwy ulicy. Mają one wszechstronne zastosowanie, czemu trudno się dziwić, mając na uwadze ich liczne zalety. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety tablic emaliowanych

Tablice emaliowane to doskonałe rozwiązanie z wielu powodów. Jedną z nich największych zalet jest trwałość. Niestraszne są im zmiany temperatury, różne warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Co więcej, nie bledną oraz nie tracą one z czasem swoich kolorów, są więc inwestycją na długie lata. Ciężko jest je także uszkodzić czy zarysować. Mogą one mieć dowolny kształt i wielkość – producent tablic emaliowanych dostosowuje się w tym zakresie do potrzeb klienta. Istnieje możliwość, aby tablice zawierały uwypuklenia bądź wytłoczenia, często posiadają one również metaliczny połysk. Ponieważ najczęściej spotykane są urzędowe tablice emaliowane, cechują się one prestiżem. Tak naprawdę z tego rozwiązania może skorzystać wiele branż, również tych rozrywkowych.

Jakie jest zastosowanie tablic emaliowanych

Zastosowanie tablic emaliowanych jest zróżnicowane. Najczęściej są one wykorzystywane w takich branżach jak:

  • sektor usług publicznych: budynki administracji, urzędy, szkoły, sądy,
  •  transport: znaki nawigacyjne, numery budynków,
  •  bezpieczeństwo: znaki żeglugowe, tablice informacyjne, zakazy (np. palenia).
  •  energetyka: oznaczanie trakcji elektrycznych i skrzynek prądowych,
  •  reklama: reklamy naścienne, tablice z logotypem producenta, wywieszki drzwiowe.
  • turystyka: tablice ozdobne, herby miast i gmin, tarcze zegarów.

Choć tablice emaliowane kojarzą się z powagą instytucji publicznych, coraz częściej są one wykorzystywane do celów komercyjnych. Zwłaszcza że łatwo im nadać pożądany charakter. Nic dziwnego, że żartobliwe tabliczki bywają elementem wystroju wnętrz bądź mają za zadanie umacniać daną markę i przykuwać wzrok klientów. Co ciekawe, sięgają po nią nie tylko zakłady i firmy, ale również osoby prywatne. Niezależnie od swojego przeznaczenia, jedno jest pewne: tablica będzie służyć na naprawdę długi okres czasu.

Tablice emaliowane to nieodłączna część naszego krajobrazu. Pełnią one funkcje informacyjne, reprezentatywne, wizerunkowe, a także reklamowe. Skorzystać może z nich praktycznie każda branża – najważniejsze to mieć pomysł na ich wygląd oraz zastosowanie. Tablicę można uformować w dowolny sposób, jej kolorystyka i treść w pełni zależą od klienta. Warto mieć na uwadze to rozwiązanie, jeśli zależy nam na trwałości, a także widoczności danego znaku.

No Replies to "Tablice emaliowane - cechy i zastosowanie"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.