Czym są plastry opatrunkowe wykrywalne

Plastry opatrunkowe wykrywalne niebieskie to środki opatrunkowe specjalnego przeznaczenia, polecane do stosowania szczególnie w branży spożywczej. Spełniają swoją funkcję ochronną, jednocześnie minimalizując ryzyko zanieczyszczenia ciałami obcymi w procesie produkcyjnym.

Plastry opatrunkowe specjalnego przeznaczenia

W przypadku skaleczenia w domu czy biurze możemy z powodzeniem zastosować dowolny plaster opatrunkowy. Jeśli podczas wykonywania zwykłych czynności plaster się odklei, a my nawet tego nie zauważymy, zwykle nie wiąże się to z żadnymi daleko idącymi konsekwencjami.

Pracując jednak przy produkcji, zwłaszcza w branży spożywczej czy farmaceutycznej, musimy zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o warunki higieniczne. W tej sytuacji nawet banalne skaleczenie może stać się problemem i to nie ze względu na stopnień uszkodzenia ciała, lecz z uwagi na kłopotliwe plastry. To dlatego w przemyśle, gdzie wymagane jest zachowanie restrykcyjnych norm higienicznych, należy stosować środki opatrunkowe specjalnego przeznaczania. Należą do nich opatrunkowe plastry wykrywalne.

Plastry opatrunkowe wykrywalne niebieskie – dlaczego właśnie takie

Zanim wyjaśnimy kwestię wykrywalności, wyjaśnijmy skąd oryginalna barwa tych środków opatrunkowych. Plastry wykrywalne niebieskie dedykowane są do użytku w branży spożywczej, dlatego, że żywność bez opakowań bardzo rzadko ma właśnie ten kolor. Dzięki kontrastującemu wybarwieniu, taki plaster łatwiej zauważyć w partii produktu, nawet jeśli jego użytkownik nie zorientuje się, że plaster odpadł w niekontrolowany sposób.

Drugą ważną cechą plastrów jest ich wykrywalność przy pomocy urządzeń wrażliwych na metale. Niebieskie plastry opatrunkowe przeznaczone do branży spożywczej posiadają ukrytą, niewielką płytkę aluminiową, dzięki czemu łatwo je zlokalizować, nawet jeśli przypadkowo znajdą się na taśmie produkcyjnej. Świetnie sprawdzają się we wszystkich gałęziach przemysłu, gdzie linie produkcyjne wyposażone są w detektory metalu.

Bezpieczne dla alergików i wodoodporne plastry dla branży spożywczej

Wykrywalne plastry opatrunkowe (https://sklep.gro-tex.com.pl/18-plastry-wykrywalne) zostały zaprojektowane tak, że zsunięcie się opatrunku z ręki czy innej części ciała jest stosunkowo rzadkie. Do mocowania użyto mocnego, medycznego kleju na bazie cynku, który sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Wodoodporne plastry wykrywalne niebieskie dobrze znoszą zarówno kontakt z produktami o dużej sypkości, jak i kontakt z wodą. Jednocześnie odrywają się łatwo, nie powodując uczucia bólu.

Plastry są hipoalergiczne i nie mają działania drażniącego. Są dobrze tolerowane przez ludzką skórę.

No Replies to "Czym są plastry opatrunkowe wykrywalne"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.