Skoki narciarskie – sport zimowy, czy nie tylko

Skoki narciarskie to dyscyplina sportowa, która wzbudza przede wszystkim szacunek dla zawodników. Nie lada odwagi wymaga bowiem wjechać na samą górę, usiąść na belce i oddać skok, bezpiecznie lądując, a przy okazji zachwycić odległością i stylem. Zawody Pucharu Świata ściągają niezliczone rzesze tłumów, a to, co dodaje im niezwykłości to z pewnością atmosfera panująca na trybunach. Czy po zakończeniu zimy trzeba czekać aż do następnej, aby ją poczuć?

O co walczą skoczkowie narciarscy

Trofeum, które odbiera najlepszy skoczek na zakończenie sezonu to Kryształowa Kula. To ją każdy z nich chce zdobyć, ale do tego musi być w bardzo dobrej kondycji przez kilka miesięcy, być gotowym na każdy konkurs i skupiać się dodatkowo na innych zawodach, do których należą również:

  • Puchar Kontynentalny
  • FIS Cup
  • Turniej Czterech Skoczni
  • RAW air
  • Puchar Świata w lotach
  • Mistrzostwa Świata

Oprócz tego, co cztery lata skoczkowie mierzą się na Olimpiadzie zimowej, gdzie walczą o medale. Najważniejsze wiadomości sportowe informują o terminarzach powyższych turniejów, a także przekazują liczne ciekawostki, dotyczące tej dyscypliny sportowej.

Atmosfera w trakcie zawodów

W przeciwieństwie do innych dyscyplin, skoki narciarskie raczej pozbawione są agresywnych zachowań wśród kibiców. Zawody wywołują wiele emocji, ale to przede wszystkim świetna zabawa, która pod skocznią przypomina prawdziwe święto. Prowadzący dbają o oprawę muzyczną oraz wspólną zabawę. Transmisje przed telewizorem nie oddają pełni atmosfery, której można doświadczyć tylko będąc na miejscu. Wówczas nawet siarczyste mrozy nie przeszkadzają w gorącym dopingu. Dla wielbicieli tego sportu lato nie jest przeszkodą w kibicowaniu. W ciepłych miesiącach, pozbawionych śniegu, organizowane są zawody letniego Grand Prix, odbywającego się na igielicie. To oznacza, że nawet bez śniegu, zawodnicy nie mają wolnego. W przerwach między zawodami szlifują kondycję na siłowniach. Jednak bez wątpienia to zimowa aura sprzyja największym emocjom w skokach narciarskich. 

No Replies to "Skoki narciarskie – sport zimowy, czy nie tylko"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.