Jak się przygotować do matury z języka angielskiego?

Matura to pierwszy poważny egzamin w życiu każdego człowieka. To od niego zależy, czy dostaniemy się na wymarzone studia, jest też doskonałym zwieńczeniem dotychczasowej nauki. Równą uwagę trzeba poświęcić wszystkim przedmiotom, z których zdajemy maturę, w tym językowi obcemu. Najczęściej wybieranym jest angielski. Jak, poza oczywiście szkolnymi zajęciami, przygotować się do egzaminu?

Słuchaj

Właśnie tak – słuchaj muzyki i radia w języku angielskim, a filmy i seriale wybieraj z napisami bądź, jeśli jesteś bardziej zaawansowany, oglądaj w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Obsłuchanie się z językiem bardzo ułatwia praktyczne zapamiętywanie słówek. Dzięki obcowaniu z angielskim w taki sposób, matura ustna z tego przedmiotu nie będzie stanowiła większego problemu. Podszkolisz wymowę i nauczysz się nowych zwrotów.

Czytaj

Czytanie artykułów, blogów i książek po angielsku to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla wzrokowców. Dzięki takiej pracy nad umiejętnościami językowymi poradzisz sobie z poprawnym zapisem słówek podczas pracy pisemnej. Czytanie pomaga także utrwalić znajomość reguł gramatycznych.

Rób powtórki

Niektóre czasy angielskie sprawiają Ci trudność? A może wciąż masz kłopot z zapamiętaniem kilku fraz? Zapisz je sobie na kartce i trzymaj ją w widocznym miejscu, np. przypiętą do tablicy korkowej nad biurkiem. Będziesz pamiętać o powtarzaniu reguł czy zwrotów, które są dla Ciebie problematyczne. Postaraj się zawsze znaleźć czas, żeby zrobić chociaż krótką powtórkę. Im wcześniej zaczniesz powtarzanie, tym lepiej – rozpoczęcie nauki na kilka dni przed maturą nie przyniesie wymarzonego efektu.

Zapisz się na korepetycje

Nie da się ukryć: nauka angielskiego na własną rękę wymaga systematyczności i ogromnego samozaparcia. Nie każdy jest w stanie zmotywować się na tyle, by samodzielnie usiąść do podręcznika i rozwiązać kilka ćwiczeń. Dlatego rozejrzyj się za korepetytorem. Zajęcia indywidualne, w przeciwieństwie do tych prowadzonych w szkolnej klasie, skupią uwagę nauczyciela wyłącznie na Tobie. Nauka będzie zatem dostosowana do Twojego tempa i potrzeb.

Język angielski Częstochowa staje się łatwiejszy dzięki http://tarkowski.edu.pl/

No Replies to "Jak się przygotować do matury z języka angielskiego?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.