Zmiany na rynku pracy widać zwłaszcza w budowlance

Rynek pracy w obecnych czasach zmienia się bardzo dynamicznie. Widać to szczególnie mocno, gdy spojrzymy oraz porównamy obecną sytuację potencjalnych pracowników z tym co miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.

Wówczas to standardem była sytuacja, gdy zaraz po wystawieniu ogłoszenia o pracę pracodawcy mogli przebierać w kandydatach, których życiorysy spływały wręcz w masowych ilościach. Zmiany w gospodarce oraz koniunktura gospodarcza sprawiły, że niejednokrotnie teraz to pracodawcy muszą zabiegać o pracownika. Oczywiście wciąż obserwujemy pewne stałe trendy jak chociażby to, że trudniej jest znaleźć pracę humanistom, niż na przykład absolwentom szkół budowlanych niemniej jednak także dla tych pierwszych sytuacja zdaje się polepszać. Gdy mówimy z resztą o osobach posiadających umiejętności budowlane to tutaj najdobitniej widać opisywany przez nas trend.

Wystarczy bowiem porozmawiać z dowolnym przedsiębiorcą działającym w tej branży i z pewnością potwierdzi on to jak trudno obecnie znaleźć ludzi, którzy mają ukończony chociażby kurs montażysty rusztowań. Jak powszechnie wiadomo bez ukończenia takiego szkolenia niemożliwa jest praca na wysokości. Zdaje się to z resztą być całkiem logiczne, gdyż tego typu zajęcie niesie ze sobą pewne ryzyko dla zdrowia i życia osoby je wykonującej, więc jasnym jest, że człowiek, który wykonuje usługi wysokościowe musi znać na przykład podstawowe zasady bezpieczeństwo do których należy bezwzględnie się stosować.

Podsumowując nasze rozważania możemy jasno stwierdzić, że obecny trend wydaje się być mimo wszystko pozytywny. Zmusza on bowiem niejako pracodawców do zapewnienia lepszych warunków pracy a pracownikom zaś daje większy komfort poruszania się po rynku pracy.

No Replies to "Zmiany na rynku pracy widać zwłaszcza w budowlance"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.