Uszczelnianie szwów za pomocą maszyny

Uszczelnianie szwów ma na celu chronić odzież przed zniszczeniem i przemakaniem. Tego rodzaju działanie jest bardzo ważne, ponieważ zabezpiecza odzież roboczą wielu pracowników przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i przyczynia się do wzrostu komfortu ich pracy. Do profesjonalnego podklejania szwów służą specjalistyczne maszyny. Korzystają z nich firmy krawieckie i szwalnie szyjące odzież dla służb mundurowych, straży pożarnej czy sportowców. Dzięki wykorzystaniu klejarek złączone elementy materiału są odporne na wilgoć i zniszczenie.

Maszyna do uszczelniania szwów – jak działa

Praca urządzenia oparta jest na sterowaniu elektronicznym. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu gorącego powietrza, dzięki któremu następuje złączenie taśmy do podklejania szwów z elementem materiału. Dzięki temu, że pozycję dyszy można regulować oraz szybko ją zmieniać w zależności od potrzeby, praca może przebiegać w sposób bardzo wygodny dla operatora. Duże znaczenie odgrywa automatyczny obcinacz taśmy z rolką naciskową, który dokładnie wgrzewa końcówki taśmy oraz podajnik taśmy, umożliwiający idealne jej naprężanie. Rolki przesuwające tkaninę zasilane są dodatkowym napędem, co sprawia, że można uszczelniać nawet grube tkaniny plandek, plecaków czy pokrowców.

Dodatkowe zalety maszyny do uszczelniania szwów

Tego rodzaju urządzenie ma bardzo wiele zalet. Dzięki temu, że wyposażono je w wiele udogodnień, takich jak specjalne pochylone ramię, duża powierzchnia stołu roboczego, cyfrowy licznik zużycia taśmy oraz system pomiaru i odczytu prędkości jest bardzo wydajne i wygodne w obsłudze. Możliwość szybkiej wymiany grzałki pozwala operatorowi na dokładne kontrolowane temperatury w regulowanej dyszy. W trakcie pracy może także niezależnie od siebie zamieniać ciepłotę, nacisk i prędkość. Dzięki licznym zaletom i właściwościom maszyna do uszczelniania szwów jest idealnym rozwiązaniem dla każdej szwalni, szyjącej odzież wodoodporną.

Idealne wyposażenie Twojej firmy

Jeżeli prowadzisz firmę krawiecką i specjalizujesz się w szyciu odzieży wodoodpornej lub namiotów, planek czy pokrowców taka maszyna to prawdziwy skarb. Dzięki jej wykorzystani zapewnisz ciągły i płynny proces produkcji, zrealizujesz każde zamówienie w wyznaczonym terminie i możesz liczyć na uznanie załogi. Przy wykorzystaniu tego rodzaju maszyn praca przebiega sprawnie, wygodnie i bez zakłóceń, a co najważniejsze podklejone szwy są najwyższej jakości, ponieważ zapewniają idealną szczelność.

No Replies to "Uszczelnianie szwów za pomocą maszyny"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.